top of page
Vyhledat

RELEVÉ...FOOD FOR FOOT...

Aktualizováno: 11. 8. 2022


Revelé - Food for Foot

Zdravé chodidlo jako základní stavební kámen pro správné držení těla a tudíž i pro tanec "zdravě". V předchozích článcích jsme probrali cvičení ve vytočených pozicích, kde 90% pohybu vychází z kyčelního kloubu. Zvyšuje jeho flexibilitu, snižuje bolesti v oblasti pánve, kyčlí, zad, kolen. Nyní se vracíme zpět do paralelních pozic v tanci. A logicky pozornost číslo 1. získávají naše chodidla. Jako stavební kámen pro zbytek těla, které tanec provádí. Pokud se nepodaří správně vystavět od chodidla celé tělo, každé pokrčení kolen, každý dopad ze skoku, každá pirouetta na relevé nesprávně provedeném bude znamenat dříve či později bolesti, poškození, omezení. A to není málo. Tedy správně postavené a funkční chodidlo je základní stavební kámen pro TANEC? Rozhodně ano.

RELEVÉ se řadí nejen mezi populární a často používaný taneční prvek s maximálním využitím ve všech technikách, ale patří mezi perfektní cvičení pro sílu a funkčnost chodidla.


Vychází z aktivity chodidla ve směru vzhůru, postavení tzv. "na špičky" tak, aby se Vaše chodidlo nesvažovalo ani ven, ani dovnitř. Prsty jsou v protažení chodidla ve směru do prostoru a mezi sebou mají také dostatek prostoru. Relevé provádíme stejnoměrně na obou nohách a při jeho provádění tělo zůstává zpevněné a vytažené vzhůru. Při provádění relevé tedy dodržujeme všechna technická pravidla. Extrémně zajímavá je pro naše chodidlo cesta zpět. Ta probíhá postupně, nikoli tzv. pádem na paty, ale postupně spouštíme chodidlo aktivně zpět k podlaze, s tahem těla opět vzhůru. Opakujeme 20-30x. Relevé chodidlo přirozeně posiluje, správně vystavuje a jeho pravidelné provádění fixuje návyky, které jsou dokonalým cvičením TANEC svobodně. Tělo, které funguje při tanci na základě tzv. "pohybové paměti" si správnou činnost zapamatuje a vy se můžete soustředit už jen na kroky, hudbu, prostor. Užít si všechny benefity, které tanec přináší jako velmi speciální disciplína sekce UMĚNÍ.

V ideálním případě bychom mohli zařadit před "Relevé excercise" zahřívání chodidla malým masážním míčkem, provádět cvičení jako chůze po vnější straně chodidla - tzv. opičák, vědomou chůzi vzad, rolování papírového ubrousku prsty atd. Každé cvičení "For foot" je benefitem pro zdraví a Tanec bez rizika. Terapie tancem. 💃


Warm up
Správné rozložení váhy

39 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page