top of page
Vyhledat

NEW SEASON SUPPORT

Aktualizováno: 8. 8. 2023


Čeká nás podzim. (Ikdyž je více než jasné, že slunné teplé léto ještě nekončí). Těším se neskutečně na vánoce a před nimi je moje nej nej období - podzim.


Start nové sezony a mnoho nových příležitostí jak uchopit svojí "rutinu". Rutinu v tom nejlepším slova smyslu. Ne tu únavnou a nesmyslně zmáhající, ale tu podporující energii, kterou zpětně jako bumerang hodíme do ringu jménem PODZIM.


Tedy bez nachlazení, bez únavy a bez zbytečně vyhroceného tréninku a aktivit, které samy o sobě jsou super, ale jako komplexní balíček nám spíše škodí než podporují.


A ano, každý z nás to máme jinak. Co se pohybu týče, výchozí informací je, že pohyb není nic, co si dopřáváme navíc a povinně, abychom se udrželi fit, ale je to od přírody dáno jako naše přirozenost. Z tohoto faktu vychází, že pokud si ho dávkujeme právě tak akorát, může to být pro nás jako injekce vitamínu a radosti jen tak. Zábava a podpora. Prevence a chytré řešení problémů, které s tím jakoby nesouvisí.


Já sama od dětství v tréninku gymnastiky denně a dále student Taneční konzervatoře jsem přirozeně v modu 100% nasazení. Adrenalin, endorfiny, výkon. Super teenage start a výstřel vzhůru. V určité fázi, ale také "au" momenty a nedůvěra, že to "dám" dlouhodobě.


Nějaký anděl strážný to musel být, který mne přesměroval na téma průprava a regenerace. Časem jsem se ocitla v úplně jiném prostředí, protože prostředí 100% nasazení (bez průpravy a regenerace, té správné myslím, s ohledem a respektem jak nás pánbůh stvořil), se už dávno rozpadlo. U mně a mého okolí. Bylo dlouhodobě neudržitelné.


Často potkávám kolem sebe mnoho talentovaných, mladých či starších kolegů a studentů, kteří "řeší problémy s pohybem". Vždycky si říkám, že je to velká škoda. Ale změnit to může jen ten každý jeden. Stejně jako jsem to udělala já.


Tanec je geniální pohyb. Dokonalý, když ho provádíte správně a nejednostranně. Život je pohyb. Proto možnost kombinování různých technik, které jsou svým způsobem geniální (ale musíte je dobře znát), je receptem jak na profesionální dráhu dlouhodobě, tak na start v jakémkoli věku pro každého "volnočasově". Je to Vaše téma?


Trochu stereotypní a ne vždy zábavné cviky (zejména pro děti např. na ploché nožky aj.) lze obohatit tanečními prvky z vybraných technik, hudbou, kreativitou a začlenit je tak, aby podpořily to, co právě řešíme.

Je to příjemný lehoučký systém vzájemného působení několika technik a informací o těle a pohybu, který nám s jemností přinese dva benefity: pohyb zdravě a tanec, vrcholový sport, jeviště nebo jen běžný pohyb každodenním v životě bez omezení. Koncept vzájemného působení.


Láká Vás představa lehké a pohybové rutiny krok za krokem jako nová aktivita v nové sezoně?

Čas pro Vás? Pojďte na individuální pohybovou konzultaci tudy: https://www.ditakandlova.com/individualni-lekce


Tento koncept je pro všechny.

Záměr je jasný. NEW SEASON SUPPORT.


Foto: Zdenka Hanáková

37 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page