Vyhledat

Baletní pozice nohou "FOR ALL"


O baletních pozicích nohou bylo psáno a popsáno mnoho. Pozice, které jsou "supermateriálem" pro všechny taneční techniky jsou prostě jasně dané. 1., 2., 3., 4., 5.

Jak na ně, abyste svým tanečním nožkám neublížili a naopak procvičili svoje končetiny správně a mohli považovat pozice za nové "education", to je otázka, kterou si musíte položit dříve, než se do nácviku pustíte. V případě, že správně provádíte cvičení a jako bonus ho provádíte pravidelně, získáte větší pohyblivost kyčelního kloubu, posílíte při následném provádění "demi plié" vnitřní stehenní sval, chodidlo a centrum těla samozřejmě. A to není málo.

POZICE: při prvním nácviku baletních pozic je důležité vytvořit pozici tak, aby při provádení demi plié (pokrčení nohou v kolenou) směřovala kolena vždy nad prsty u nohou. Pokud tomu tak není, je třeba pozice provádět v menším vytočení. Vytočení provádíme od kyčlí tím, že aktivně podsadíme sedací svaly, díky podsazení umožníme kyčlím a tříslům větší "otevření" a od kyčelního kloubu ke koleni a následně ke kotníkům vytáčíme aktivně tzv. rolováním vnitřního stehenního svalu vpřed. Nejprve se jednou či druhou paží držíme tyče či v domácím prostředí stolu např., dále provádíme nácvik bez držení. To vyžaduje silnější zapojení hýžďových a steheních svalů.

Shodně provádíme nácvik ostatních baletních pozic s tím, že vždy noha, která se přesouvá do další pozice je dostatečně nadlehčená a při jejím prvním nadlehčení přeneseme ihned centrum těla a tím celou jeho váhu na nohu stojnou. Dáme tedy prostor druhé noze k volnému plynulému přesunu do další pozice. Chronologicky se cvičení provádí od 1. - 5. Pak se vrátíme zpět do paralelní pozice a protáhneme obě nohy v paralelním zanožení s patou na zemi opřeni o tyč či stůl. Dále provádíme nácvik na druhou nohu. Je třeba nácvik vždy provádět na obě nohy rovnoměrně a vždy musí následovat stretching.


Fotogalerie baletních pozic chronologicky


1. pozice
1. pozice
2. pozice
2. pozice
3. pozice
3. pozice
4. pozice
4. pozice
5. pozice
5. pozice

2 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše