VŠICHNI JSME "PURO"


Je 28.7. 2019 16h odpoledne a my sestupujeme z krásného slunného dne do starého historického divadélka Na Prádle v Praze na Malé Straně. Víme, že je to místo, kde začínala slavná a zásadní dvojice české herecké scény pan Voskovec a Werich a tato skutečnost spolu s atmosférou divadla nás inspiruje a posouvá v čase i prostoru. Divadlo se plní velkým množstvím lidí, kteří si přišli zatančit na prknech, co znamenají svět. Jindy skvělé managerky, manageři, obchodíci, učitelé, účetní, majitelé agentur, lékaři spolu s profesionálními tanečníky a muzikanty zde vytvořili představení jehož již několikátý ročník byl pojmenován ALEGRÍA TOGETHER. Představili zde několik stylů: flamenco, jazz, step, balet i pantomimu. Věkové rozpětí 4-60 let "mas o menos". Všichni společně na jednom podiu propojili svou energii, lásku k tanci a hudbě, sílu a vzdělání, na němž intenzivně pracují již několik let. Progres a síla zaplnila jeviště a valila se do hlediště a z hlediště zpět. Vzájemné působení lidských emocí a energií prostřednictvím tance a hudby narostlo do gigantických rozměrů a přineslo spostu radosti všem zúčastněným.

Přestože jsme mnohdy svědky překrásných profesionálních koncertů a show se skvělými výkony (a díky za ně), nesrovnatelnou atmosféru a speciální energickou injekci přináší propojení amatérských a profesionálních umělců, diváků a účinkujících, dětí a dospělých, flamenca a moderny a jejich vzájemné ovlivňování a působení.

Jeden můj blízký přítel z Andaluzie mi řekl: "Ty ses rozhodla pro tento přístup k tanci, propojovat styly a pracovat na cestě jak na to, ale to byl můj vliv, abys to udělala. Ve flamencu se často používá termín PURO pro autentičnost a původnost této kulturní památky. Skvělá tanečnice Mercedez Ruiz jednou řekla ve svém rozhovoru myšlenku, která je mi blíž při každé lekci tance, při každém studentském představení. Řekla: "neexistuje nic a nikdo, kdo není PURO". Všichni jsme jen jeden-originál-puro. A tak tomu bylo i tentokrát v Divadle Na Prádle. Těším se na další RADOST SPOLU PURO CON INFLUENCIA. Jsem vděčná za setkání a práci s lidmi, tancem a hudbou. Toto je poděkování všem zúčastněným.

Fotografie: SAMat

© 2017. Dita Dance Art