MÚZY VŠUDE KAM SE PODÍVÁŠ

Přijít do místnosti v podkroví, která je celá dřevěná včetně podlahy a na jejíž bocích je výhled všemi směry na Pražské věže kolem dokola znamená, že se začnete dříve či později rozhlížet z oken a vidíte mnoho věcí, které vás inspirují, cítíte atmosféru a pravděpodobně se zhluboka nadechnete a zavřete oči. Proč si nevychutnat moment povznesení a příjemného vzrušení. Když se otočíte čelem zad a oči otevřete, kolem vás se místo věží prosazují a poutají pozornost obrazy, na nichž jsou všude vyobrazeny "Múzy". Co to přesně znamená?

Ženy, hory, dlaně. Malba, kresba, grafika. Znovu zavřít oči a povznášet se? To už není možné. Nechat oči otevřené a znovu dýchat, vychutnávat, snít. Každý má svoji Múzu a pro každého slovo múza znamená něco jiného.

V Galerii v Podkroví na Praze 1, proběhla vernisáž, na níž jste mohli hledat a snít. Progresivní osvětlení obrazů UV světlem a jejich plánovaná malba speciálními UV barvami je neukrocená prezentace umění. Ikdyž nikdy nehledám specialní efekty, protože malba i kresba mi připadá geniální i tak, když je v tom to "něco", technika se světlem rozzářila ten moment i druhý den v myšlenkách a imaginacích. Speciální technika využití UV světla a barev zaujala hosty, kteří přišli obdivovat a vybírat obrazy třeba i pro své domovy. Nebo místa kde pracují. Protože obraz malovaný UV barvou jemně září i v noci když je všude tma. Světlo nikdy nevyhasne. A proč by mělo umění zůstávat stále někde shované,když nám všem dělá dobře? Vědomě i nevědomě? Tanec a hudba přišla za malbou a kresbou a bylo to skvělé setkání. Múzy na obrazech i na parketu, venku za oknem i přímo před Tebou. Múzy všude kam se podíváš.

Autor obrazů: akademický malíř Jakub Kándl

Fotografie: SaMAT

© 2017. Dita Dance Art