DRAMATERAPIE první krok z komfortní zóny


Dramaterapie, Psychomagie, Biorezonance a další odborné termíny, o nichž už jste možná slyšeli, ale neměli dostatek času a informací se jim věnovat? Pak jste na tom jako já. Všechny tyto nepodložené léčebně-očistné metody pro tělo i duši se otevřeně nabízí k "ochutnání" více a více. Shodou okolností a náhody se Dramaterapie dostala do programu i našeho tanečně-hudebního studia Influencia, kde to obvykle tepe v rytmu flamenca, stěny se otřásají jazzovým beatem a podlaha už se rozpadá pod stepovými údery plechů. Já jsem se rozhodla Dramaterapii vyzkoušet, protože mi připadalo trochu legrační to neudělat, když to mám naservírované přímo tzv. "pod nos". Udělala jsem první krok ven ze své komfortní zóny. Možná to byl jen půlkrok, protože Dramaterapie je velmi nenásilná a antiradikální forma. Ale byl vpřed. Tudíž se počítá. A otevřeně přiznávám měla jsem strach i obavy. První návštěvu lekce bych přirovnala k prvnímu letu Rogalem nebo prvnímu skoku Bungee. A nebo první jízdě autem, které ovšem řídíte pouze a výhradně VY sami. A jak takový seminář probíhá?

START:

1. Každý si vytáhne vlastní zvířecí kartu pro daný den a s asistencí lektorky začíná Vaše dobrodružná cesta pozornosti jen a jen sobě - co karta znamená, co Vám přináší a proč? Můžete začít přemýšlet a nebo také jen číst a vypnout tok myšlenek.

2. Živly (oheň, vzduch, voda, země) - různé druhy hudebních nástrojů, jejichž zvuk Vám evokuje živly, jež nás provází celým životem. Velmi příjemné uvědomění, uzemnění, uklidnění. Jen poslouchat a nasávat. Koncert nástrojů. Ale ten nejpřirozenější, který tepe v každém z nás.

3. Živly v masáži - pohybová část

4. Obraz života neboli mapa kterou si sami namalujete (pouze když chcete)

5. Meditace

Vše za vůně kadidla a vonných tyčinek a krásných zvuků exotických nástrojů. Nenásilné, přirozené, očistné a příjemné vypnutí z našich každodenních rituálů. Zastavení, pohled do zrcadla a pomocí hraní, malby, tance či zpěvu čištění mysli.

Lekce Dramaterapie je jako koupat se ve vodopádu. Láká vás to, ale nevíte zda to zvládnete? Ať to dopadne jakkoli vždy budete svěžejší a čistější. To je více než jasné.

Vyšla jsem ven ze studia. Venku zářilo slunce, ulice plná lidí a jara. Koupila jsem si volnočasový časopis a byla šťastná zpět ve svém komfortním světě. Chcete se také zastavit, zjistit kolik barev máte na obraze života, připomenout si kdo jste a jaké máte sny? Pak zkuste lekci Dramaterapie. Nemáte co ztratit.

Více informací:

MgA. Michaela Doláková

michaeladolakova@seznam.cz

© 2017. Dita Dance Art