BERLÍNSKÉ FLAMENCO


Perla uprostřed Berlína

Centro de arte flamenco Raphaely Stern se nachází téměř v centru Berlina mezi turisticky atraktivní čtvrtí Tiergarten a Kreuzberg. Od stanice metra Gleisdreieck je pouhých 5-10 minut pěšky parkem. Navštívit ho může každý bez rozdílu věku a pohlaví. Kromě místních klientů zde právě během víkendových kurzů potkáte mnoho lidí ze zahraničí. Kurzy jsou rozděleny na několik úrovní. Pokud jste flamenco nikdy netančili, rozhodně vyberte kurz pro začátečníky nebo kurz techniky. Pokud jste začátečníci ve svém domáckém studiu, udělejte taktéž, protože kurzy a kurzisté jsou na vysoké úrovni. Tentokrát jsme na kurzu profesionální tanečnice původem z Jerezu de la Frontera - Mercedez Ruiz. Jedné z nejvýraznějších a nejlépe hodnocených tanečnic flamenca. Přidaná hodnota je skutečnost, že je též velice kreativní a systematickou pedagožkou. V Berlínském studiu vždy potkáte nejkvalitnější lektory. Fakt, že cesta do Berlína z Prahy trvá 4h cca nahrává dostupnosti tohoto zážitku. Víkend v Berlíně s tancem nemusí být jenom snem. Naopak. Zhruba každé tři měsíce najdete ve studiu program se zahraničním hostem. Stačí se zaregistrovat, nakoupit jízdenky a vyrazit.

Tip: kurz tradičního tance Buleria de Jerez při němž můžete, ale nemusíte vlastnit flamencovou obuv. Můžete tančit bez podpatku či bosy. Tradiční šestidobý tanec Vás strhne rytmem a osobitostí, zábavou především.

Je možné protančit celý víkend na několika kurzech různé pokročilosti choreografie či pouze techniky. A nebo si zarezervovat pouze jeden kurz a zbytek času využít k prohlídce Berlína včetně konzumace kvalitního jídla a pití ve skvělých vybraných restauracích, kterých ve městě není málo.Všechny notoricky známé památky (Berlínskou zeď, Braniborskou bránu, Streetart aj.) které patří mezi obvyklé cíle všech turistů jež se v Berlíně pohybují najdete v každém průvodci. Prostor věnujme jiným zajímavostem. Méně známým populárním. Odpočinout si outdoor aktivitou můžete například při návštěvě zahrady Charlottenburgu, který nabízí přírodu nedaleko centra města, lodní taxi a podobně. Nebo si zajít po skvělém obědě do galerie uprostřed židovských domů ve stylu Art Deco s obchůdky a kavárničkami. Najdete ji pár minut od stanice metra. Obrazy, grafiky a fotoknihy si na místě můžete nejen prohlédnout, ale i přímo zakoupit.

Pokud máte chuť na tanec, dobré jídlo, trochu dobrodružství další splněný sen - další tip pro Vás: Flamenco workshop mit Concha Jareño 20.-22. April 2018 a mnoho dalších, které čekají na Vaši návštěvu v Centru arte flamenca.

Centro de arte flamenco im Berlin Lumas art galerie Charlottenburg

AUF WIEEEEE IM BERLIN!

© 2017. Dita Dance Art