CYCLES BY YEMI A.D.


Dekadentní taneční interaktivní show


První kroky z výtahu vedou do baru. Kde se přibližně 45 minut těším na show. Show, která vznikla ku příležitosti založení taneční skupiny JAD. Protože jsem spoluzakladatelka, dala jsem přednost Cycles před rodinnou vernisaží ve Strahovském klašteře.

Proč? Hlavně ze zvědavosti. Když show startuje, jdete s davem kamsi do mlhy a cestou buď praskáte kuličky nebo ochutnáváte čokoládu. Možná si sáhnete na figuríny obchodniho domu Kotva a nebo si prohlédnete obrazy či "fashion" instalace v "new age stylu". Pak, pokud jste podobného ražení jako já, začnete být lehce nervozní kdy už bude tanec. "In this moment" potkávám v mlze autora - vítání - foceni - konverzace. Ptám se jako malé dítě rovnou a zpříma: Kdy už bude tanec. Odpověd je úsměv a ...cituji: "vydrž, dočkáš se". V tu chvíli přicházím (stále spolu s davem) do části OD Kotva kde se tančí. Oleee-tančí se.

Tančí se contemporary, body druming, improvizace aj. Diváci se propojují a když již nezbývá nikdo kdo zůstal v mlze sám, končí show potleskem tanečníků divákům, čili trochu nestandartně. Skvělá hudba DJ NobodyListen, skvělý úvodní klavír a úžasná zpěvačka v baru během afterparty. Tanec? Jsem asi "fanatická" ale chtěla jsem ješte a ješte a ješte. Nestačilo mi tančení.

Buď mám abstinenční příznaky nebo?...Mystic, unreall, colorfull, artistic večer jsem zakončila šampusem a jablečným štrúdlem

ve tvaru a velikosti čoko-bonbónku a šla jsem "do peřin". Asi v 6.30 ráno mi do postele vlezly moje dvě robátka a barvitě popsaly co viděly na obrazech na Strahově. Ještě nyní vedu battle ve své hlavě, co bylo více "mystic". Možná ten moment, kdy mi uprostřed mlhy a světel baterek přišla mms s fotkou mé nově narozené neteře. Každopádně...inspirace není nikdy dost.


Díky za tento mystický časový úsek v mém životě a sdílím ho s vámi. Open your mind 🙏.


© 2017. Dita Dance Art