Vyhledat

Běh ve vojenském prostoruJe neskutečné co troška pohybu v přírodě dokáže udělat s naší duší. Tělem ani nemluvím. 🤗 ...

Speciálně, když se ráno vzbudíte s velkým nutkáním jít běhat do lesa, když všichni ještě spí. Samozřejmě, vidím, že venku lehce mrholí, vím, že mám jen jedny tenisky s sebou a ano je mi jasné, že až se vzbudí děti, budou si přát snídani od maminky. Mno...všechno je to důvod zalézt zpět pod peřinu. Ale na rovinu...tyhle racionální důvody jsem hodila za hlavu a šup do tenisek a do lesa.

Hurá povedlo se mi být brzy ráno na své milované trase sama absolutně freeeee...


Běh je velké téma a já Vám povím ANO je důležité jak běžíte. Ano rozhodně.

Soustředím se od začátku na: 1. rovné tělo vzpřímené vzhůru, 2.kolena mířící směr nad prsty, ale ne přes prsty při pohledu zhora, 3. křížovou kost v tahu za patami a 4. došlapuji aktuálně na střed chodidla.

Dech, ruce atd. ....ano je mnoho otázek co a jak. To je také důvod, proč lekce tance a fyzio vyučuji nejraději osobně. Vidím tělo, návyky a můžeme odstartovat perfektní trénink a výuku.


Nicméně stálá otázky kroužící kolem mě.... jak správně běžet? ...a zda se na nově otevřeném bývalém vojenském prostoru, kde obvykle jsem já, dá běhat?


První otázka lehce zodpovězena výše. Zatím pár bodů a pomalu krok po kroku aplikovat.

Otázka druhá... Vojenský prostor na Brdech byl dlouho uzavřen. Po otevření zde objevíte přenádhernou přírodu a nekonečné prostory včetně vrcholů kolem 600/700m nad mořem. Tedy kopce ano, běžíte po hřebenu ano, ale nic extrémního. Pro běh z kopce bezpečné vzhledem k zátěži kolen při dopadech, běh do kopce znamená dostupnost a v případě, že nemůžete, prostě kopec vyjdete a rovinky po hřebenech?... Co na to říct. Je to LOVE. Tam, kde jsou místa uzavřená kvůli munici najdete cedule, ale nikdy to není na cestách a pokud nechcete běžet hustými porosty, jsou Vám Brdy přístupné úplně všude. Tato část volně přechází dále do Šumavy, tedy lesy jsou kouzelné, velmi připomínající právě mystickou Šumavu. Z vrcholů Brd této části často dohlédnete na vrcholy Šumavské. Není čeho se bát.


Podle expertů na běh má vaše tělo být vzpřímené a imaginace je "právě rostoucí kapradí"...tedy nahoře lehce vytažené, jakoby zakroucené lehce vpřed v držení hlavy. A já si myslím, že to je geniální "stylizace" - imaginace jak na to.14 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše