BIO

Jsem profesionálni tanečnice a lektorka flamenca a moderny.

Absolventka Taneční konzervatoře a Akademie múzických umění v Praze. V roce 2004 založila vlastní studio INFLUENCIA, jež slouží jako zázemí pro tvorbu a výuku tance

a hudby umělců z celého světa a studentů všech generací.

KDO JSEM

Profesní životopis

  • Facebook - Dita Kándlová

    S pohybem podobným tanci jsem začala jako semiletá holčička prostřednictvím moderní gymnastiky. V 15 letech jsem se rozhodla nenastoupit do reprezentace tzv. pódiových skladeb a tím pro mne kariéra profesionálního sportu skončila. Začala jsem navštěvovat  poloprofesionální taneční skupinu v rodné Plzni a v 17 letech jsem úspěšně absolvovala rozdílové zkoušky na Taneční konzervatoř Praha obor moderní a lidový tanec.  

     Po skončení studií jsem nastoupila do angažmá v Jihočeském divadle. Velmi ráda jsem získala praxi na jevišti v klasickém tanci  (Straussovy valčíky), v moderním tanci (Vivaldiho Čtvero ročních dob) a  baletu Carmen na prknách perly UNESCA v Českém Krumlově - otáčivém hledišti zámecké zahrady.  

     Po přijetí na Akademii múzických umění obor pedagogika tance jsem se vrátila opět do Prahy k modernímu tanci. Nicméně stále rostoucí zájem o složitější rytmy a melodické gradace mne nasměroval k  tancům, hudbě a kultuře cizích národů. Porozumění a využití v pohybu dvanáctidobého rytmu stejně tak jako textům s příběhem mne dovedlo až k flamencu. V závěru studií jsem požádala vedoucí katedry Ivanku Kubicovou, aby mi umožnila, přes moji specializaci, diplomovou práci věnovat právě tomuto umění - kulturní památce jižního Španělska-metodice základních prvků flamencového Tanga. V průběhu studii HAMU jsem  účinkovala v rámci reprezentace školy  na festivalu v japonské Toyamě a v rámci slavnostního vstupu do Evropské Unie v Bruselu v choreografii Moniky Rebcové.  Diplomová práce, která vznikla na téma Výuka tance flamenca - (DVD s výukou Tanga) je k dispozici k nahlédnutí v knihovně Akademie v Praze.

     Během studia na HAMU jsem účinkovala v několika pražských muzikálech (Monte Cristo, Dracula, Kleopatra, Angelika, Cats, Carmen). Stala jsem se lektorkou World Class fitness a tato skutečnost odstartovala další část mého profesního života - cesta tance jako pohybu tedy co se děje v lidském těle když tančí. Jako  instruktorka Nike dance (certifikovaný na stáži v Amstrdamu) jsem pracovala pravidelně pro jmenovaný World Class fitness Prague a  Balance Club Brumlovka. Absolvovala jsem stáže v Los Angeles - lekce jazzu ve studio EDGE.  Při návratu zpět jsem účinkovala ve filmu Bolero F.A. Brabce a též v pohádce o Probuzené skále Jiřího Stracha. V roce 2006 jsem otevřela vlastní studio jako zázemí pro své kolegy z branže a místo setkání a tvorby zahraničních lektorů v Praze, ale zejména místo pro širokou veřejnost, která se chce věnovat tanci.

V roce 2008 jsem se stala pedagogem Taneční konzervatoři Praha a taktéž  Pražské konzervatoře. 

 Po narození svých dvou dětí jsem začala provozovat tanec a pohyb out door intensivně spolu s nimi a zjistila jsem, že to mému tělu a duši velice svědčí.  Zahájila jsem výuku též na mimopražských seminářích v kontaktu s přírodou, např. každoroční Dance art weekend v Dobřichovicích u Prahy. Či Tanec na horách. Vzniklo též představení Popuril anebo flamenco versus kathak. Mezi mé nejoblíbenější představení patří studentské vystoupení k zakončení sezony pod názvem Alegría.

 Mé dvě děti daly mému pohledu na pohyb a tanec nový rozměr.  V roce 2015 jsem se vrátila zpět  do svého studia a  otevřela dveře i dalším tanečním technikám pod novým názvem INFLUENCIA dance studio Prague.  Posouvání se dál v prostoru a čase s pohybem a hudbou je filosofií našeho studia, které jde po rozšíření o nové taneční techniky pod vedením skvělých profesionální lektorů stále ruku v ruce s geniálními technikami starých  učitelů a poctivým přístupem k nim.  Díky novému vlivu vznikly nové aktivity kolem tanečního pohybu -  Blog   a články - pravidelné příspěvky o tanci a jeho přínosu pro zdraví pod názvem Terapie tancem pro časopis Moje zdraví. Vznikají nové interaktivní projekty a show s novými talenty s využitím různých zvukových efektů a rytmických principů, zejména s využitím flamenca, jazzu, moderny. Vše se navzájem ovlivňuje a vyvíjí a zároveň čerpá z kořenů.  Lekce flamenca, jazzu a contemporary spolu s dětskými lekcemi se navzájem doplňují a žijí svým životem.  Využíváme fyziologicky přirozené dětské pohyby v relaxačních technikách dospělých, lety prověřené flamencové rytmy pro vnímání zvuku naopak na dětských lekcích s doprovedem cajonu, barevný flamenco rytmus v moderních choreografiích a naopak principy pohybů z moderních technik ve flamencu. Je to nekonečný příběh v němž se prolíná technika a výkon s kreativitou a prožitkem na všech možných úrovních. Nekonečná cesta plná barev, která nikdy neskončí pokud se VY sami nezastavíte. Jsme startu️!

KONTAKT

MgA. Dita Kándlová
777 103 850

dita.kandlova@gmail.com

Taneční studio INFLUENCIA

Klimentská 34, Praha 1

Nové Město 110 00

777 103 850, 603 187 857

Booking manager

Kristina Dostálová

 603 446 866

kristina.dostalova@gmail.com

Facebook

© 2017. Dita Dance Art