DITA

KÁNDLOVÁ

NOVÝ ROZVRH LEKCÍ

zima/jaro 2019

KURZY TANCE KVĚTEN/ČERVEN 2020

PŘIJĎTE SI ZATANČIT

Naše lekce jsou určeny všem věkovým kategoriím od začátečníků po pokročilé.

První ukázková lekce vždy ZDARMA.

Flamenco

středa

18:45 - 19:45

7 lekcí

1200 Kč

mírně pokročilí

Flamenco

začátečníci se znalostí

čtvrtek 

18.00 - 19.00

7 lekcí

1200 Kč

Flamenco

čtvrtek

19.15 - 20.15

7 lekcí

1200 Kč

pokročilí

 

Kdo jsem?

This is a great place to add a tagline.

Jmenuji se Dita Kándlová a jsem profesionální tanečnicí, lektorkou a choreografkou. 

 

V 7 letech jsem začínala jako stále aktivní dítě s moderní gymnastikou. Všestranný sport jehož součástí byly také hodiny baletu mi dal základy pro budoucí tančení.  V 15 letech jsem se rozhodla nenastoupit do reprezentace tzv. pódiových skladeb a tím pro mne kariéra profesionálního sportu skončila. Miluji hudbu a tanec,  moderní gymnastika měla vždy k tanci blízko. Začala jsem navštěvovat  poloprofesionální taneční skupinu a v 17 letech jsem úspěšně absolvovala rozdílové zkoušky naTaneční konzervatoř Praha obor moderní a lidový tanec.  Tímto splněným snem zároveň začal můj život  “na plný plyn”. 

Během studií na konzervatoři začalo přibývat baletního techniky, ale moderního tance zůstalo stále stejně.  Začala jsem vyhledávat další taneční soubory zaměřené na modernu.

Po skončení studií jsem si vybrala Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích jako první profesionální angažmá. Podepsala jsem smlouvu a získala praxi na jevišti jak v klasických  Straussových valčíkách, které se tančily na špičkách, tak v moderním pojetí Vivaldiho Čtvero ročních dob nebo například v baletu Carmen, který se uváděl v prostředí přírodního divadla s otáčivým hledištěm v Českém Krumlově. Po jedné sezóně jsem se rozhodla vrátit se do Prahy a posunout se opět dál.  

Po přijetí na Akademii múzických umění obor pedagogika tance jsem se vrátila opět k moderně.  Zájem o rytmus a melodii mne nasměroval ke španělským tancům, hudbě a kultuře jižních národů. Chtěla jsem pochopit a umět použít dvanáctidobé a jiné rytmy v pohybu. V závěru studií jsem požádala vedoucí katedry Ivanku Kubicovou, aby mně umožnila diplomovou práci  věnovat flamencu.  Po dobu studií jsem se věnovala stále aktivně modernímu tanci a díky tomu jsem dostala  příležitost pracovat v zahraničí - účinkovat  na festivalu v Toyamě (Japonsko) spolu se svými spolužáky nebo při vstupu do Evropské Unie v Bruselu v choreografii Moniky Rebcové spolu s uvedením kontrovezní plastiky Entropa Davida Černého. Diplomová práce, která vznikla na téma Výuka tance flamenca: DVD s výukou Tanga je k dispozici k nahlédnutí v knihovně Akademie v Praze.

Během studií na vysoké škole jsem absolvovala několik konkurzů do muzikálů. Působení v nich mi umožnilo stát se soběstačnou a zároveň zkloubit studium s prací. Ve světě muzikálů jsem potkala další osobnosti, které mne ovlivnili.  Richarda Hesse (choreograf), Karla Svobodu (autor hudby), Theodora Pištěka (výtvarník kostymů).  Během studií jsem účinkovala v muzikálech: Dracula, Hrabě Monte Cristo, Kleopatra, Angelika aj. Začala jsem spolupracovat se svým kolegou Yemim A.D. s nímž jsem založili skupinu JAD company. To odstartovalo část profesního života, kdy mne začala zajímat další cesta tance jako pohybu tedy co se děje v lidském těle. Díky tomu jsem vyhledávala spolupráci s fitness studii a lekce tance byly cílené pro neprofesionální klienty s fitness programem. Stala jsem se instruktorkou Nike dance na něž jsem získala certifikát v Amsterodamu a pracovala pravidelně pro World Class fitness Prague a  Balance Club Brumlovka jako instruktorka tance.  V rámci JAD company začaly naše společné cesty na stáže do Los Angeles. Navštěvovala jsem lekce jazzu ve studio EDGE v Los Angles (USA) a pozorovala práci v amerických muzikálech. Např. Lion King byl  inspirací jakou sílu může mít živá hudba jako doprovod k tanci. Pozorováním zvířecích pohybů jsem se dostala zpět k základním principům. Zkusila jsem později ještě pár lekcí v New Yorku v  Steps on Broadway a navštívila  broadway muzikál Chorus Line a Marry Poppins v němž se ve virtuózním provedení objevil step dance.

Po návratu do ČR začínám využívat  živou hudbu jako doprovod k tanci. Začala jsem pravidelně jezdit do Španělska za flamencem. Na popud tehdejší profesorky španělských tanců Táni Krištůfkové jsem začala spolupracovat se zahraničními umělci.  Při návratu zpět vznikla skupina a taneční studio  Peña flamenca. Díky flamencovým dovednostem jsem mohla účinkovala ve filmu Bolero F.A. Brabce a též v pohádce o Probuzené skále Jiřího Stracha. 

Dalším projektem byl muzikál Cats.  Tanec a zpěv na hudbu Andrea Lloyda Webbera byl velkou školou a setkáním s novými lidmi. Jeho Choreograf Pavel Strouhal mne  oslovil k pohybové spoupráci flamencových čísel v muzikálu Carmen.Aktálně 10 rokem účinkuji v tomto muzikálu jako tanečnice flamencového Prologu. V roce 2008 jsem se stala pedagogem Taneční konzervatoři Praha a taktéž  Pražské konzervatoře.

V roce 2011 se mi narodil můj první syn Jakub a dva roky na to dcera Julie. Po jejich narození jsem začala provozovat jakýkoli pohyb out door s malými dětmi a zjistila jsem, že to mému tělu velice svědčí.  Zahájila jsem výuku též na mimopražských seminářích v kontaktu s přírodou, např. každoroční Dance art weekend v Dobřichovicích u Prahy. Či Tanec na horách.  Hostování jako lektor v Mnichově Hradišti ve spolupráci s Ivanou a Anežkou Hessovými s nimiž vzniklo též představení PopuriÍ anebo flamenco versus kathak. Mezi mé nejoblíbenější představení patří studentské vystoupení k zakončení sezony pod názvem Alegría.

 Mé dvě děti daly mému pohledu na pohyb a tanec nový rozměr.  V roce 2015 jsem se vrátila zpět  do svého studia a  otevřela dveře i dalším tanečním technikám pod novým názvem INFLUENCIA dance studio Prague.  Posouvání se dál v prostoru a čase s pohybem a hudbou je filosofií našeho studia, které jde po přidání nových tanečních a relaxačních technik pod vedením skvělých profesionální lektorů stále ruku v ruce s geniálními technikami starých  učitelů a poctivým přístupem k nim.  Díky novému vlivu vznikly nové aktivity kolem tanečního pohybu -  Blog  na webu a články o tanci a jeho přínosu pro zdraví pod názvem Terapie tancem pro časopis Moje zdraví. Vznikají nové interaktivní projekty a show s novými talenty s využitím různých zvukových efektů a rytmických principů, využitím flamenca, jazzu, moderny. Vše se navzájem ovlivňuje a vyvíjí a zároveň čerpá z kořenů.  Mé lekce flamenca, jazzu a contemporary spolu s dětskými lekcemi se navzájem doplňují a žijí svým životem.  Využívám například přirozených dětských pohybů v relaxačních technikách pro dospělé, lety prověřené flamencové rytmy pro vnímání zvuku na dětských lekcích s doprovedem cajonu, barevný flamenco rytmus v moderních choreografiích a naopak principy pohybů z moderních technik ve flamencu. Je to nekonečný příběh v němž se prolíná technika a výkon s kreativitou a prožitkem na všech možných úrovních. Nekonečná cesta plná barev, která nikdy neskončí pokud se VY sami nezastavíte. Jsme startu️

LEKTOŘI

Dita Kándlová

MODERNA | FLAMENCO | DĚTI

Dita je profesionální tanečnice a lektorka flamenca a moderny. Vystudovala Taneční konzervatoř Praha obor moderní, lidový

a cizí lidový tanec (Danza Española) a Akademii múzických umění obor pedagogika "moderního" tance. Je zakladatelkou tanečně-hudebního studia INFLUENCIA Praha jež spolupracuje s umělci z celého světa. Aktuálně je pedagogem Pražské konzervatoře a hostující umělkyní v muzikálovém představení Carmen.

 

777 103 850 

deeta@centrum.cz

Lenka Glassnerová

FLAMENCO

Lenka vystudovala Státní taneční konzervatoř Praha a několik let byla v angažmá v Laterna magika v Českém státním souboru písní a tanců. Od roku 2002 je členkou skupiny Peña Flamenca, Grupo de Peña. Ve studiu INFLUENCIA Praha působí jako profesionální lektorka flamenka. Mezi její vlastní projekty patří Mujeres, Compania danza flamenca Virginia Delgado.

 

603 187 857

Lenka1107@seznam.cz

Kateřina Matyášová Stryková

JÓGA

Kateřina vystudovala obor sportovní specialista a zdravotně tělesnou výchovu na VŠ Palestra. Tančila v mnoha tanečních

a muzikálových pojektech v ČR i v zahraničí a v současné době ji můžete vidět opět v obnovené verzi muzikálu Drakula

v Hudebním divadle v Karlíně. Jako bývalé gymnastce a tanečnici se jóga stala přirozeně její srdeční záležitostí jejíž lekce výcházejí z Ashtanga jogy.

 

605 268 758

MatyasovaKaterina@seznam.cz

Václav Muška

STEP

Vašek je profesionální tanečník a lektor stepu a swingu. Mezi jeho nejsilnější projekty patří Projekt Wings, Uno Universal Dancers a muzikály Dracula, Krysař, Carmen, Sugar, Hello Dolly aj. "V rytmu swingu buší srdce mé i nohy mé se snaží."

 

603 464 431

muskavaclav@seznam.cz

Blanka Burianová

JÓGA

Blanka vystudovala tělesnou výchovu a matematiku na Pedagogické fakultě univerzity Karlovy a taneční teorii na Akademii múzických umění. Má za sebou vlastní uměleckou tvorbu v Divadle na Zábradlí. Je lektorkou Vyšší odborné školy herecké, Pražské konzervatoře a aktuálně Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze. Dokončila studium jógy a jógové

terapie na FTVS UK. Vyučuje "Jemnou jógu" jež vychází z Hatha jogy.

 

775 671 953

blankaburi@seznam.cz

Mickey

KUBÁNSKÁ SALSA

Jsem Mickey. Kubánské salse jsem se začala věnovat asi před pěti lety v samotném tanečním salsovém ráji tedy na Kubě. Zúčastnila jsem se mnoha tanečních festivalů po celém světě, kde jsem nasbírala mnoho cenných lektorských zkušeností.

Kubánskou salsu jsem si vybrala proto, aby moji klienti cítili, co to znamená pohybovat se v rytmu tlukotu našich srdcí. Každý může tančit, je to jen vaše rozhodnutí. Vydejte se na tuto cestu se mnou a váš život se změní k lepšímu vstříc novým tanečním prožitkům!

Dělám projekt salseros de la calle, kde jsou všichni moji salseros srdečně vítáni. Tančíme v ulicích Prahy. Mým snem je přiblížit salsu všem lidem, protože je lékem pro tělo i duši.

A lo cubano!

733 340 496

Michaela Doláková

PANTOMIMA | DRAMATERAPIE

Míša je profesionální lektorka a protagonistka pohybového divadla. Vystudovala Akademii muzických umění obor nonverbální divadlo. Nyní působí jako pedagog Pražské konzervatoře a účinkuje ve vlastním projektu "Sama sebou" vlastního autorského divadla TyJátro v divadle Inspirace v Praze.

 

604 873 005

michaeladolakova@seznam.cz

 

KONTAKT

Booking manager

Kristina Dostálová

603 446 866

kristina.dostalova@gmail.com

INFLUENCIA 
Dance Studio Prague

Klimentská 34, Praha 1

Nové Město 110 00

777 103 850, 603 187 857

Facebook
MgA. Dita Kándlová
777 103 850

dita.kandlova@gmail.com

ALEGRIA 2018
DOBŘICHOVICE 2018

© 2017. Dita Dance Art